Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre

Enerji Hizmetleri - Enerji Tasarruf Ölçümleri ve Denetimleri

Genel olarak, bir enerji denetimi, bir binanın, tesisin veya elektrikli ekipmanın enerji kullanımını incelemek için yapılan bir çalışmadır. Enerjinin nasıl kullanıldığını belirlemek için sistematik yöntemlere baş vurulmaktadır. Enerji denetim çalışmalarının sonucunda, kullanılan toplam enerji belirlenmekte ve gerekirse farklı ekipmanın enerji tüketimi de tespit edilmektedir.

Enerji Hizmetleri - Enerji Tasarruf Ölçümleri ve Denetimleri

Enerji denetimi yapılırken, enerji kullanımını artıracak potansiyel enerji koruma önlemlerinin uygulanmasını simüle etmek de mümkündür. Bir enerji denetimi ile, olası enerji tasarrufu ve enerjinin verimli kullanımından kaynaklanan maliyet düşüşü tespit edilmektedir. Bu konuda sivil ve resmi kuruluşlar, enerji verimli binaların ve ekipmanın uygulanmasını arttırmak için enerji kullanım standartları geliştirmekte ve uygulamaktadır.

Genelde üç tür enerji denetimi uygulanmaktadır. Bunlar, ön denetim, hedeflenen enerji denetimi ve ayrıntılı kalite denetimleridir. Kullanılacak yöntem, sistemin karmaşıklığı ve amaçlanan enerji analizinin koşullarına göre belirlenmektedir. Ön denetim için, olası potansiyel enerji tasarrufu ve maliyet azaltmayı öngören matematiksel bir model kullanılmaktadır.

Kısaca enerji tasarruf ölçümleri ve denetimlerinin amacı, işletmelerin potansiyel enerji kullanım düşüşlerini ve maliyet tasarruflarını analiz etmektir. Bu şekilde işletmelerin üretime odaklanmalarına imkan tanınmaktadır. Genelde bu çalışmalar iki aşamada gerçekleştirilir. İlk aşama, verimliliğinin göstergesi olan işletmenin mevcut enerji kullanımının ve iyileştirmelerin yapılıp yapılmayacağının analizlerini içermektedir. İkinci aşamada ise çeşitli enerji koruma önlemleri önerilmektedir. Bu çalışmalarda veri toplama yöntemleri ve matematiksel denklemler kullanılmaktadır.

Kuruluşumuz enerji hizmetleri kapsamında enerji tasarruf ölçümleri ve denetimleri hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Enerji hizmetleri kapsamında verilen enerji tasarruf ölçümleri ve denetimleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka sürdürülebilirlik hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.