Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre

İşyeri ve Sanayi Hijyeni - Ortam Havası Kalitesi

Asbest, kurşun, kristalimsi silika ve solvent gibi maddeler ile çalışan işletmeler bir takım mesleki güçlükler ile karşı karşıyadır. Bugün daha kontrollü bir ortamda olmasına rağmen hala bu maddeler risk olmaya devam etmektedir. Ancak bugünlerde işyerinde sağlık riskleri, her zamankinden daha değişkendir. Bu riskler sadece kimyasal tehlikeleri değil, aynı zamanda gürültü, sıcak veya soğuk, ergonomik stresler, iyonlaştırıcı radyasyon, mikrodalgalar, bulaşıcı hastalıklar ve psikolojik stresin yarattığı tehlikeleri de kapsamaktadır.

İşyeri ve Sanayi Hijyeni - Ortam Havası Kalitesi

İşletmeler, çalışanları ileri teknolojilerin neden olduğu tehlikelerden korumak zorundadır. Değişen demografik özelliklerin ve istihdam modellerinin etkisi dikkate alınmalıdır. Mesleki hijyen, sürekli değişen ve zorlu bir iştir ve modern ilerici iş uygulamaların ayrılmaz ve önemli bir parçasıdır.

İşyeri hijyeni, çalışanlara ve işletmelere aynı şekilde yarar sağlamaktadır. Gelişmiş işçi sağlığı ve artan yaşam beklentisi yükselmekte, yaralanma veya hastalık yüzünden işten ayrılmak zorunda kalan çalışanların sayısı düşmekte, çalışan potansiyeli en üst düzeye çıkarılmakta, sosyal ve sağlık hizmetleri maliyetleri düşmekte ve teknolojik gelişmeler ve artan verimlilik ile işletmelerde daha verimli çalışma süreçleri uygulanmaktadır.

Verimli bir çalışma ortamını yönetmenin önemli bir adımı, iş hijyenini başarıyla uygulamaktır. İş hijyeni, insanların çalıştığı ortamın neden olduğu sağlık problemlerini önlemek ve çalışanların rahatsızlık duymalarına veya hastalanmalarına engel olmak için, mühendislik bilimini kullanılmaktadır ve uzman ekip tarafından uygun şekilde yönetilmelidir.

Kuruluşumuz işyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri çerçevesinde ortam havası kalitesi hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

İşyeri ve sanayi hijyeni hizmetleri çerçevesinde verilen ortam havası kalitesi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka sağlık ve güvenlik hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.