Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre

Çevresel Değerlendirmeler ve Yönetim - Çevresel İzin ve Yeterlilik Hizmetleri

Yetkili kuruluşlar, sanayi ve üretim firmaları için çeşitli yasal izin ve çevresel uygunluk denetimleri yapmakta ve işletmelerin bu konudaki yeterliliklerini tespit etmektedir. Bu çerçevede tehlikeli atıklar, genel atıklar, kullanılmış yağlar, yağ kirliliği kontrolü, temiz su kullanımı ve daha birçok yasal düzenleme esasları doğrultusunda işletmeler denetlenmektedir. Çevre denetimleri, işletme faaliyetlerinin, alınan izinlere, planlara ve programlara uygun sürdürülüğünü tespit etmek için yapılmaktadır ve faaliyetler eksiksizlik ve doğruluk açılarından ve işletme hedeflerini yansıtıp yansıtmadığı açısından kontrol edilmektedir.

Çevresel Değerlendirmeler ve Yönetim - Çevresel İzin ve Yeterlilik Hizmetleri

Çevresel izin ve yeterlilik hizmetleri, tehlikeli atıklar, katı atıklar, acil durum planlaması, arazi geri dönüşümü ve saha iyileştirme, uygulanabilirlik analizleri, dökülme önleme kontrolü ve alınacak karşı tedbirler, hava kalitesi ve hava kirliliği ve yağmur suyu kirliliği önleme planlarının hazırlanması (yağmur suyu deşarjı) gibi çalışmaları kapsamaktadır.

Çevresel kirlenme, hava, toprak ve sudaki her tür ve formdaki kirleticilerin doğası, dağılımı ve ekolojik etkileri ile ilgili uluslararası bir problemdir. Çevre kirliliği dünya genelinde endişe verici oranlara ulaşmıştır. Ekonomik gelişme yanı sıra kentleşme ve sanayileşme, enerji tüketiminde ve atık deşarjında artışa neden olmuştur. Sera gazı emisyonları, su kirliliği ve atık yönetimi dahil olmak üzere birçok bakış açısından çevresel kirlenmenin araştırılması gerekmektedir. Bu sorunlar bugün uluslararası toplum sağlığı sorunları olarak kabul edilmektedir. Çevre kirliliğine karşı koymak için çevre sistemlerinin güçlendirilmesi gerekmektedir.

Kuruluşumuz çevresel değerlendirmeler ve yönetim hizmetleri çerçevesinde çevresel izin ve yeterlilik hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Çevresel değerlendirmeler ve yönetim hizmetleri çerçevesinde verilen çevresel izin ve yeterlilik hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.