Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre

Atık Yönetimi ve Ürünlerin Çevresel Güvenilirliği - Atıksu Arıtma Hizmetleri

Atık su arıtma çalışmaları, atık sulardan veya kanalizasyondan kontaminantları uzaklaştırmak ve çevre üzerinde en düşük etkiye sahip su elde etmek ya da yeniden kullanmak üzere su döngüsüne geri dönüştürmek için gerçekleştirilen çalışmalardır.

Atık Yönetimi ve Ürünlerin Çevresel Güvenilirliği - Atıksu Arıtma Hizmetleri

Atık su, evsel, endüstriyel ve tarımsal faaliyetlerinden kaynaklanan sulardır. Kullanılan suyun kalitesi, bileşimi ve doğası değişmesi durumunda atık su haline gelmektedir. Genel olarak atık sular iki ana gruba ayrılmaktadır. Bir grup atık sular, evlerde tuvaletlerde, duşlarda veya lavabolarda kullanılan sulardır. Bir grup atık sular ise üretim, endüstriyel ve ticari faaliyetlerden kaynaklanan ve farklı bir kimyasal bileşime sahip olan sulardır.

Bu atık sular öncelikle bir atıksu arıtma tesisine boşaltılır. Burada atık sular önce ön arıtma denilen mekanik süreçlerden geçirilir. Bu süreçte büyüklü küçüklü bütün nesneler ayıklanır. Sonra atık su tanklara alınarak bir sonraki çökeltme aşamasına geçilir. Bu noktada birincil aşama tamamlanır ve atık su kirliliği düzeyi yüzde 60’a kadar iner.

Bundan sonraki süreç biyolojik artırmadır. Atık su arıtma tesisleri bu aşamada biyolojik olarak parçalanabilen organik maddeler, karbon ve fosfor kullanır. Ölü bakteri ve organik kalıntılar daha sonra tortuya dönüşür. Son aşama ise suyun derinlemesine denetlenmesidir. Bu süreçte kirlilik seviyesi analiz edilir ve arıtılmış su, evsel veya endüstriyel amaçlar için kullanılabilir duruma getirilir.

Bu çalışmalar gelişmiş labortauvarlar tarafından gözlenir ve gerekli test ve analizler yapılır.

Kuruluşumuz atık yönetimi ve ürünlerin çevresel güvenilirliği hizmetleri çerçevesinde atıksu arıtma hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Atık yönetimi ve ürünlerin çevresel güvenilirliği hizmetleri çerçevesinde verilen atıksu arıtma hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.