Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kalite, Sağlık, Güvenlik ve Çevre

Toprak - Kontamine Arazi Araştırmaları

Yetkili kuruluşlar tarafından verilen kontamine arazi araştırmaları hizmetleri, küçük ölçekli toprak araştırma ve iyileştirme çalışmalarından, bu alandaki en büyük ve karmaşık toprak ve yeraltı suları kirliliği değerlendirme ve iyileştirme çalışmalarına kadar uzanmaktadır.

Toprak - Kontamine Arazi Araştırmaları

Bu çerçevede örneğin ön saha araştırmaları yapılmaktadır. Mevcut ve potansiyel kirletici faaliyetler ve tanımlanan kirlenmenin yol açtığı riskler tespit edilmekte ve değerlendirilmektedir. Ayrıntılı saha araştırmalarında, kirleticilerin varlığı ve kirlenmenin insan sağlığı ve çevre için kabul edilemez bir risk oluşturup oluşturmadığı tespit edilmekte ve yeraltı suları araştırılmaktadır. Yeraltı suları araştırılırken yeraltı su modellemesi yapılmakta ve kirleticilerin yeraltı sularını etkileme seviyesi incelenmektedir.

Aynı zamanda insan sağlığı ve ekolojik risk değerlendirme çalışması yapılmakta ve potansiyel insan sağlığı ve çevresel etkileri, kirlenme göç yolları, kirletici toksisitesi ve risk karakterizasyonu dahil olmak üzere kirliliğin varlığından kaynaklanan riskler araştırılmaktadır.

Kontamine arazi araştırmaları kapsamında iyileştirme planlaması da yapılmaktadır. Bu planlama çalışmasında, belli bir kontaminasyon için teknik, lojistik ve finansal hususlara dayanan farklı iyileştirici seçenekler değerlendirilmekte ve farklı kirletici maddeler için yeni ve yenilikçi iyileştirme yaklaşımları ele alınmaktadır.

Verilen hizmetlerden biri de toprak sınıflandırması hizmetleridir. İlgili yasal düzenlemeler ve standartlara uygun olarak topraklar araştırılmakta ve sınıflandırılmaktadır.

Bunun yanı sıra denetim gerekliliklerine uygun olarak yüzey suları, toprak, yeraltı suları ve toprak buharı örneklemesini içeren, düzenli çevresel izleme konusunda da işletmelere destek olunmaktadır.

Kuruluşumuz toprağa yönelik hizmetler çerçevesinde kontamine arazi araştırmaları hizmetleri de vermektedir. Bu hizmetler sayesinde işletmeler, güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermektedir.

Toprağa yönelik hizmetler çerçevesinde verilen kontamine arazi araştırmaları hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka çevre hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.