Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kamu Hizmetleri

Teknik Destek ve Yasal Gereksinimler

Trafik güvenliğine yönelik risk ve tehlikeleri en düşük seviyeye indirmek ve yol güvenliğini sağlamak için, özellikle altyapı çalışmalarında ilgili standartlara ve inşaat ve geometrik düzenlemelere uymak ve yapılacak denetimlerde etkinliği arttırmak gerekmektedir. Şehir içi ve şehirlerarası yolların alt ve üst yapı çalışmalarında, tasarım, planlama ve yapım süreçlerinde, yol güvenliği ile ilgili yerli ve yabancı standartlara mutlaka uyulması gerekmektedir.

Teknik Destek ve Yasal Gereksinimler

Daha güvenli yollar için, trafik yönetiminde kameralar, trafik ışıklarını düzenleyici akıllı sensörler, değişken uyarı sistemleri, elektronik denetleme sistemleri, trafik yoğunluğuna duyarlı trafik yönetimi ve uydu takip sistemleri gibi akıllı ulaşım sistemlerinden azami ölçüde yararlanmak gerekmektedir.

Bunun yanı sıra hem trafik durumunu hem de araçların teknik özelliklerini kontrol eden sistemlerin yaygınlaştırılması ve uygunsuzlukları önleyecek cezai yaptırımların caydırıcı olması sağlanmak zorundadır.

Trafik güvenliğini sağlamaya yönelik akıllı teknolojilerin geliştirilmesi çalışmalarının, kamu kuruluşları ve özel sektör tarafından, uluslararası kuruluşlar ile yapılacak işbirliği ile yürütülmesi çok önemlidir. Bu kapsamda olmak üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, güvenli üretim ve taşıt güvenliği konularında gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Üretici firmalar da üretim faaliyetlerinde ilgili standartlara ve yasal düzenlemelere uymak zorundadır. Aynı zamanda ürünlerin ihraç edileceği ülkelerde yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına da uyulması gerekmektedir. Yetkili kuruluşlar tarafından bu uygunlukların denetlenmesi ve yönlendirilmesi konusunda teknik destek ve yasal gereksinim hizmetleri verilmektedir.

Kuruluşumuz kontrol ve izleme hizmetleri arasında verilen, yol güvenliği ve güvenlik hizmetleri kapsamında, teknik destek ve yasal gereksinimler hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Teknik destek ve yasal gereksinimler hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka yol güvenliği ve güvenlik hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.