Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kamu Hizmetleri

Araç Sürücü Sınavı ve Araç Tescil Hizmetleri - Sürücü Sınavı ve Ehliyet Verme

Yetkili kuruluşlar tarafından özel sektör araçları veya resmi araç sürücülerinin uygun ehliyetlere sahip olmaları konusunda destek olunmaktadır. İşletmelerin yürürlükteki yasal düzenlemelere uygun faaliyet göstermelerini sağlamak amacı ile, çeşitli sürücü sınav hizmetleri de verilmektedir. Bu hizmetler sayesinde sürücülerin yeterli olup olmadıkları ve geçmiş deneyimlerinin ne olduğu kontrol edilmekte ve ve raporlanmaktadır. Bu hizmetler ile işletmeler aynı zamanda, tüm sürücü sınav prosedürlerinin doğru olarak gerçekleştirildiğinden emin olmaktadır.

Araç Sürücü Sınavı ve Araç Tescil Hizmetleri - Sürücü Sınavı ve Ehliyet Verme

Sürücü sınavı ve ehliyet verme hizmetleri genel olarak şu hizmetleri kapsamaktadır: işletmelerin sürücü taleplerinin yönetilmesi, test ve eğitim merkezi imkanının sağlanması, sürücülerin eğitilmesi, sürücülerin kimlik bilgilerinin temin edilmesi, elektronik test kayıt yöntemlerinin uygulanması, test sonuçlarının belirlenmesi, sürücü belgesinin alınması ve ihtiyaç duyulan ehliyet sınıflarına uygun koşulların belirlenmesi.

Ehliyet alacak sürücü adayları, yasal düzenlemelere göre iki aşamalı bir sınava tabi tutulmaktadır. Birinci aşama yazlı bir test sınavıdır. Bu sınavda motor ve ilk yardım konuları ağırlıklıdır. Bu sınavı geçen sürücü adayları, ikinci aşamada direksiyon sınavına alınmaktadır. Ehliyet almadan önce yapılması gereken iş, alınacak ehliyet sınıfını belirlemektir. Farklı tip ehliyetler için sürücü kursları da değişmektedir. Bir otomobil, kamyon veya çekici kullanacak sürücü adaylarının farklı kurslara katılması gerekir. Bugün için 17 ehliyet sınıfı bulunmaktadır ve yetkili kuruluşlar her sınıf ehliyet için destek olmaktadır.

Kuruluşumuz yol güvenliği ve güvenlik hizmetleri kapsamında verilen araç sürücü sınavı ve araç tescil hizmetleri arasında sürücü sınavı ve ehliyet verme hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Araç sürücü sınavı ve araç tescil hizmetleri arasında verilen sürücü sınavı ve ehliyet verme hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka yol güvenliği ve güvenlik hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.