Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Kamu Hizmetleri

Tedarik Zinciri Güvenliği - Güvenlik Tetkikleri

Tedarikçi firma riskleri dendiği zaman, gecikmeler, aksamalar, sistem arızaları, yanlış tahminler, satın alma hataları, işletme içi aksaklıklar, stok sorunları ve kapasite sorunları gibi problemlerden doğan riskler anlaşılmaktadır. Yani tedarikçi firma riskleri, ürünlerin zamanında teslim edilmemesi, talep edilen miktar ve kalitede olmaması, tedarikçi firma bilgilerinin tam ve doğru olarak paylaşılmaması ve tedarikçi firmaların doğru seçilmemiş olması gibi risklerdir. Yapılan araştırma sonuçlarına göre, tedarikçi firma riskleri maliyetleri yükseltmekte ve işletme performansını negatif etkilemektedir. Tedarikçi firmalarda karşılaşılan planlama ve kontrol hataları, takım çalışması olmaması ve yönetim zayıflığı gibi riskler de işletme performansını olumsuz etkilemektedir.

Tedarik Zinciri Güvenliği - Güvenlik Tetkikleri

Bilerek veya bilmeden, bir şekilde ürünlerin tedarik zincirinde kirlenmesi, hasar görmesi ya da tahribata uğramasına neden olan olayları önlemek ve potansiyel risklere karşı tedarik zincirini korumak için yapılan çalışmalara tedarik zinciri güvenliği denmektedir.

Genel olarak tedarik zinciri güvenlik hizmetleri, ithalatçı firmaların, ihracatçı firmaların, üretici firmaların ve tedarik zincirinde lojistik sürecinde yer alan başka firmaların karmaşık süreçlerini basitleştirmek için önem verdikleri bir hizmet olmaktadır.

Bu kapsamda olmak üzere Terörizme Karşı Gümrük ve Ticaret İşbirliği (C-TPAT), Yetkili Ekonomik Operatör (AEO) ve Güvenli Ticaret İçin İş İttifakı (BASC) gibi çeşitli sistemler geliştirilmiştir. Yetkili kuruluşlar, geliştirilen bu sistemlerin güvenlik gereksinimleri çerçevesinde, mümkün olduğu ölçüde işletmelerin risklerini düşürmeye ve verimlerini yükseltmeye destek olmaktadır.

Kuruluşumuz kontrol ve izleme hizmetleri arasında verilen, tedarik zinciri güvenliği hizmetleri kapsamında, güvenlik tetkikleri hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin güvenli, hızlı ve kesintisiz bir şekilde, daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli hizmetler vermesini sağlamaktır.

Tedarik zinciri güvenliği hizmetleri kapsamında verilen güvenlik tetkikleri hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka kontrol ve izleme hizmetleri de vermektedir.

 


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.