Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Enerji Hizmetleri

Risk Yönetimi - Ağırlık Garantisi

Enerji üretiminde hala fosil yakıtlar kullanılmaktadır. Yapılan hesaplamalara göre fosit kaynak rezervleri artık tükenme noktasında gelmiş olmasına rağmen, günümüzde motorlu araçların hemen hemen tamamı akaryakıt ile çalışmaktadır ve akaryakıt sektörü hala faaliyetlerini hiç durmayacakmış gibi sürdürmektedir.

Risk Yönetimi - Ağırlık Garantisi

Günümüzde artık işin ciddiyeti çok daha fazla ortaya çıkmış durumdadır. Sorun sadece revlerin tükenmesi de değildir. Asıl sorun yaratılmış olan çevresel tehdittir. Bugün iklim değişikliklerinin yaşanması, asit yağmurlarının olması, ekolojik dengesinin bozulması ve hava kirliliği, inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. İnsanların, gelecek nesillere daha yaşanılır bir dünya bırakmak sorumluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarına ilgi artmıştır ve her geçen gün daha fazla bu kaynaklardan enerji üretmek konusunda çalışmalar yapılmaktadır.

Ama bugünün koşullarında ham petrol, benzin, motorin ve başka petrol ürünleri gemilerle ve tankerle deniz veya kara yolu ile taşınmaktadır. Burada en önemli nokta alıcı ve satıcı firmalar açısından ağırlık garantisidir. Yetkili kuruluşlar tarafından verilen ağırlık garantisi hizmetleri, liman kuralları ve taraflar arasında yapılan sözleşme koşullarına uygun olarak yükün miktarının tespit edilmesi ve doğacak ağırlık farklılıkları için sorumluluk alınması hizmetlerini kapsar. Yetkili kuruluşlar bu garanti hizmeti ile taraflara çeşitli şekillerde ortaya çıkacak ağırlık farkları için güvence vermiş olmaktadır.

Dünyada istikrarlı ve kesintisiz enerji teminine büyük ihtiyaç duyulmaktadır. Enerji sektöründe faaliyet gösteren işletmeler, güvenli bir enerji akışı oluşturmak, teknik risklerini doğru değerlendirmek ve bu riskler doğru yönetmek zorundadır. Bu açıdan kuruluşumuz enerji üretimi konusunda risk yönetimi hizmetleri kapsamında ağırlık garantisi hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda, işletmelerin daha etkin, sürdürülebilir ve kaliteli faaliyet göstermeleri hedeflenmektedir.

Ağırlık garantisi hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka enerji üretim hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.