Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Enerji Hizmetleri

Akaryakıt Laboratuvar Hizmetleri - Civa Tespit Hizmetleri

Petrol ve kömür gibi fosil yakıtlar kullanılırken, ya da madencilik, metalürji, çelik ve çimento üretimi sırasında civa ortaya çıkabilir. Civa bu şekilde metallerle, özellikle de alüminyum ile birleşim oluşturursa, bu çok ciddi bir tehlike demektir. Bu tehlike büyük işletmelerde ciddi arızalara neden olmaktadır. Genel olarak sıvı metal kırılganlığı denilen durum bu şekilde ortaya çıkar.

Akaryakıt Laboratuvar Hizmetleri - Civa Tespit Hizmetleri

Akaryakıt sektöründe civa, özellikle boru hattı kaynaklarında ve kriyojenik parçalarda hasara neden olmakta ve ciddi ekonomik sonuçlar doğurmaktadır. Ticari yönden içeriğinde yüksek civa bulunan ürünler, düşük kaliteli olarak kabul edilir ve fiyatı düşüktür.

Yetkili laboratuvarlar tarafından verilen civa tespit hizmetleri, hidrokarbon örneklerinde civa tespiti, çevre numunelerinin analizi, tehlikeli maddelerin sınırlandırılması analizi (RoHS), atık elektrikli ve elektronik ekipmanlar analizi ve üçüncü taraf doğrulama ve test hizmetlerini kapsamaktadır.

Civa tespit hizmetleri kapsamında işletmeler, süreçlerini iyileştirmekte, ürün kalitesini korumakta, gelirlerini arttırmakta, çevreye zarar veren civa emisyon değerlerini düşürmekte ve iş sağlığı ve güvenliği risklerini en düşük seviyeye çekmektedir.

Civa tespit çalışmalarında genel olarak şu test ve analizler yapılmaktadır: doğal gazdaki civa, sıvılaştırılmış doğal gazdaki civa (LNG), sıvılaştırılmış petrol gazındaki civa (LPG), naftadaki civa, ham petroldeki civa, çökelti ve çamurlardaki civa ve sudaki civa.

İşletmeler daha düşük maliyetle daha kaliteli ürünler üretmek konusunda ciddi bir rekabet içindedir. Bir yandan da sosyal sorumluluk duygusu ile hareket etmek ve bunu kanıtlamak ihtiyacındadır. Bu nedenle kuruluşumuz işletmelere akaryakıt laboratuvar hizmetleri kapsamında civa tespit hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda amaçlanan, işletmelerin daha etkin, yüksek performaslı ve kaliteli ürün ve hizmetler üretmesidir.

Civa tespit hizmetleri yanı sıra kuruluşumuz başka enerji kaynakları hizmetleri de vermektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.