Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Bizden Haberler

Vegan Vejetaryen Belgelendirmesine Başladık

Vegan vejetaryen belgelendirme çalışmaları, birçok açıdan son tüketiciye güven sağlamayı amaçlayan özel bir belgelendirme programıdır. Bu program çerçevesinde gıda ürünlerinin hayvansal içeriğe sahip olup olmadığı, işletme tarafından veya işletme adına içerikleri hayvanlar üzerinde test edilmediği, üretim sürecinde vejetaryen özellikte malzemeler kullanıldığı ve gıda üretiminde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) kullanılmadığı tespit edilmiş olmaktadır. Aynı zamanda vegan vejetaryen belgelendirme programı, son tüketiciye, ürünün süt, yumurta ve bal gibi hayvanlardan gelen ürünler içermediğini kanıtlamaktadır.

Vegan Vejetaryen Belgelendirmesine Başladık

Günümüzde birçok insan, hayvansal gıda içermeyen bir yaşam tarzı sürmektedir ve hayvanların sömürülmesini içeren ürünler tüketmemektedir. Bu noktada insanların güvenilir vegan vejetaryen ürünler almalarına imkan tanımak üzere bir TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. iştiraki olan TÜRCERT GÖZETİM, Uluslararası Vejeteryan Birliği’nden akredite olmuştur ve vegan vejetaryen belgelendirme çalışmalarına başlamıştır. Bu akreditasyon kuruluşu ilk olarak yirminci yüzyıl başlarında dünya çapında vejeteryanlığı desteklemek amacı ile kurulmuş ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur.

Bir ürünün vegan vejetaryen belgelendirmesi için, et, balık, kümes hayvanı, hayvansal yan ürünler, yumurta ve yumurta ürünleri, süt veya süt ürünleri, bal veya bal arısı ürünleri, böcekler veya ipek gibi böceklerden elde edilen ürünler içermemesi gerekmektedir. Ayrıca bir ürünün, deri, kürk, yün, ipek, kuş tüyü, kemik, boynuz, kaşmir, angora, hayvan derisi, süet veya tiftik içermemesi gerekmektedir.

Bu arada işletmeler, vegan ve vegan olmayan üretim döngüleri arasında kullanılan ve tüm makina, ekipman veya mutfak eşyasında çapraz bulaşmayı en aza indirmek ve kullanılan makinaları iyice temizlenmek ve sterilize etmek için kabul edilebilir adımlar atmak zorundadır.

TÜRCERT GÖZETİM, belgelendirme hizmetleri arasına vegan vejetaryen belgelendirme çalışmalarını da katmıştır ve işletmelerin taleplerini, gizlilik, bağımsızlık, tarafsızlık ve eşitlik ilkeleri çerçevesinde karşılamaya başlamıştır.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.