Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Endüstriyel Testler

Şok Testleri

Otomotiv ve havacılık sektörü ürünlerinden küçük ev aletlerine kadar birçok küçük ve büyük ölçekli ürün ve malzemenin titreşim ömür ölçümleri yapılmaktadır. Bu tür şok testlerinde MIL (havacılık ve uzay malzeme standartları), ASTM (Amerikan test ve malzeme kurumu standartları), IEC (uluslararası elektroteknik komisyonu standartları), ISO (uluslararası standartlar örgütü standartları) ve BS (İngiliz standartları) gibi standartlar esas alınmaktadır.

Şok Testleri

Çeşitli malzeme ve ürünler üzerinde zorlu kullanım koşullarının etkileri bulunmaktadır. Bu etkileri belirlemek amacı ile yapılan testlerden biri şok testleridir. Bu testler, malzeme veya ürünlerin kullanım, taşıma ve saklama koşulları gibi ömür devirleri boyunca maruz kalacakları koşullara mukavemet güçleri, dayanıklılığı, kalitesi, kararlılığı ve çalışma performansları tespit edilmektedir.

Mekaniksel şoklar, bütün makina ve ekipmanların fonksiyonel bütünlüğü üzerinde olumsuz etkiler yapabilir. Vereceği zararların büyüklüğü, şok seviyesine bağlıdır.

Akredite olmuş laboratuvarlarda gerçekleştirilen endüstriyel ürün testleri, ürün kalitesi ve güvenilirliğini kanıtlamak anlamında önemli bir işleve sahiptir. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımızda şok test hizmetleri de verilmektedir. Bu testler sırasında dikkate alınan birkaç önemli standart şunlardır:

  • TS EN 60068-2-27 Çevre şartlarına dayanıklılık temel deney metotları - Bölüm 2-27: Deneyler - Deney Ea ve kılavuz: Mekanik darbe
  • MIL-STD-810E Askeri standardı: Çevre test yöntemleri ve mühendislik rehberi
  • MIL-STD-167-1 Denizcilik ekipmanın mekanik titreşimleri
  • ASTM D3580 Titreşim için standart test yöntemleri (dikey doğrusal hareket) ürünlerin testi
  • ASTM D4728 Nakliye konteynerlerinin rastgele titreşim testi için standart test yöntemi

Laboratuvarımızda, hem özel üretim hem de endüstriyel ürün testleri yapılmaktadır. Mevcut güçlü çalışan kadrosu ve modern teknolojik test araçları sayesinde bu testlerde her zaman, kaliteli, hızlı, güvenilir, kesin ve doğru sonuçlar alınmaktadır.

Şok testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.