Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Endüstriyel Testler

Otomotiv Ürün Testleri

2016 yılında Uluslararası Otomotiv İş Gücü (IATF) tarafından yayınlanan IATF 16949 Otomotiv standardı, ISO/TS 16949 standardının yerini almıştır. Daha önce olduğu gibi bu yeni standart da otomotiv sektörüne yönelik Kalite Yönetim Sistemi gerekliliklerini tanımlamaktadır. Ancak tek başında uygulanan bir standart değildir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile birlikte uygulanır ve bu standardın tamamlayıcısı niteliğindedir.

Otomotiv Ürün Testleri

IATF 16949 Otomotiv standardı, büyüklüklerine bakılmadan otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bütün işletmelere uygulanabilir. Ancak IATF 16969 belgesini almak isteyen işletmelerin aynı zamanda ISO 9001 standardına uygunluk sağlamaları gerekir.

Bu yeni standart işletmelere şu noktalarda yardımcı olmaktadır:

  • Diğer yönetim sistemleri ile entegrasyon sağlamak
  • İşletme organizasyonunda bütüncül bir yaklaşım sergilemek
  • Gittikçe karmaşık hale gelen uluslararası iş ortamına uyum sağlamak
  • Müşteri menuniyetini ve işletmenin sürekli gelişme kabiliyetini yükseltmek

IATF 16949 standardı, sürekli iyileştirmeyi kolaylaştırmakta, hataların önlenmesine odaklanmakta ve tedarik zincirini iyileştirmekte ve atık miktarını düşürmektedir. Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren bütün ana firmalar ve tedarikçi firmalar için birinci öncelik olarak ürün güvenliği esas alınmıştır.

ISO 9001 standardının temel ilkeleri burada da geçerlidir. Yani sürekli iyileştirmeyi kolaylaştırma, pazar fırsatlarını artırma, etkinliği artırma, uyum sağlama ve çalışanların sürece dahil edilmeleri esastır.

Akredite olmuş laboratuvarlarda gerçekleştirilen endüstriyel ürün testleri, ürün kalitesi ve güvenilirliğini kanıtlamak anlamında önemli bir işleve sahiptir. Bu kapsamda olmak üzere laboratuvarımızda otomotiv ürün testi hizmetleri de verilmektedir. Bu testler sırasında yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan standartlar dikkate alınmaktadır.

Laboratuvarımızda, hem özel üretim hem de endüstriyel ürün testleri yapılmaktadır. Mevcut güçlü çalışan kadrosu ve modern teknolojik test araçları sayesinde bu testlerde her zaman, kaliteli, hızlı, güvenilir, kesin ve doğru sonuçlar alınmaktadır.

Otomotiv ürün testleri yanı sıra laboratuvarımızda başka ölçüm, test ve analiz hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.