Türcert Logo

EnglishChinese (Traditional)FrenchGermanGreekItalianPortugueseRussianSpanishTurkishPersianGeorgian

×

ANASAYFA
GÖZETİM
SURVEY
ENDÜSTRİYEL HİZMETLER
ENERJİ HİZMETLERİ
PETROL VE GAZ HİZMETLERİ
İNŞAAT HİZMETLERİ
LOJİSTİK HİZMETLERİ
MADENCİLİK HİZMETLERİ
SİSTEM BELGELENDİRME
SPESİFİK BELGELENDİRME
MUAYENE
LABORATUVAR
DİĞER HİZMETLER
BAŞVURU TALEBİ
İLETİŞİM

Her Hakkı Saklıdır. © 2019 gozetim.com

Endüstriyel Üretim

Kalite Kontrolü - Üretim Gözetimi ve Teknik Gözetim

Genel olarak gözetim hizmetleri çerçevesinde, bir işletmede üretilen ürünlerin, üretim süreçlerinin, üretim faaliyetleri sırasında kullanılan makina ve diğer ekipmanların, işletme tesislerinin ve hatta üretim yöntemlerinin, kullanıcı taleplerine, ulusal ve uluslararası standartlara ve yürürlükte olan yasal düzenleme esaslarına uygunluğu denetlenir ve belgelendirilir.

Kalite Kontrolü - Üretim Gözetimi ve Teknik Gözetim

Endüstriyel ürünlerde gözetim hizmetleri başlıca şu konularda verilmektedir: üretim kontrolü, teknik denetleme, saha kontrolü, tesislerin kontrolü, tahribatsız testler, geçici ve kesin kabul süreçlerinde saha kontrolleri ve teknik kontrollerde dış kaynak kullanımı. Bunun dışında miktar gözetimi, kalite gözetimi, yükleme gözetimi, tahliye gözetimi, konteyner uygunluk gözetimi ve yük sabitleme (lashing) gözetimi gibi hizmetler verilmektedir.

Üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri, küresel ticarette alıcı ve satıcı firmalara önemli avantajlar sağlamaktadır. Ürünler istenilen özelliklerde değilse, bu ürünlerin sevkiyatının yapılması önlenerek her iki taraf için de gereksiz emek, masraf ve zaman kayıplarının önüne geçilmiş olunmaktadır. Tarafsız ve bağımsız hareket eden bu kuruluşlar tarafından düzenlenen raporlar aynı zamanda uluslararası anlaşmazlıklarda kanıt olarak kullanılabilmektedir. Bu şekilde ürünler miktar ve kalite olarak güvence altına alınmaktadır.

Kısaca alıcı ve satıcı firmalar arasında yapılan sözleşme koşullarına uyulmaması durumunda ortaya çıkacak anlaşmazlıklar, daha kaynağında önlenmiş olmaktadır.

İşletmelerin küresel anlamda güç kazanmaları ve rakipleri ile mücadelede sürdürülebilir başarı kazanmaları, ancak standartlara uymaları ve bunu kanıtlamaları ile mümkün olmaktadır. Bu yüzden kuruluşumuz kalite kontrol çalışmaları kapsamında üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri vermektedir. Bu çalışmalarda yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından belirlenen standartlara, test ve analiz yöntemlerine ve yürürlükte olan yasal düzenlemelere uyulmaktadır.

Ayrıca üretim gözetimi ve teknik gözetim hizmetleri yanında kuruluşumuz tarafından başka kalite kontrol hizmetleri de verilmektedir.


Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

Gözetim Başvurusu
Copyright © 2019 TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.